Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 64 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mám dotaz:
Kamarádka chce jet z Brna do Vranovic (5 zón: 100, 101, 510, 525, 535) a má šalinkartu pouze na zónu 101. Stačí jí pro kombinaci dokladů jízdenka na 4 zóny (100, 510, 525, 535)? Nikde není psáno, jestli lze "připlácet a sčítat zóny" z obou stran od zóny na šalinkartě, tak sám nevím. :-s

Děkuju za odpovědi.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To chce nechat si zavolat nadřízeného... Jinak si budou podobní lidé prudit dál a dál a nikdo vyšší se o tom třeba ani nedozví.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No měn paní řekla, že těžko můžu něco platit, když to tam ještě nemá. Že jí to revizor ještě nepředal. Můj modrej (?) papír v ruce ju nezajímal.
Navíc jsem byl hned po příchodu postaven do role zloděje a černého pasažéra a paní se pasovala do role té, co se mnou může jednat jak z kusem hadru.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nevím, jestli to je vystupováním (projevem) člověka, ale ani já jsem neměl problém s placením pokuty (50,-) ten samý den.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dnešní zkušenost s výměnou jízdenek:

Měl jsem 3 různě použité univerzálky, paní si je na Novobranské vzala, nějak napočítala a řekla mi, že mám doplatit 43 Kč za jednu novou. Když jsem jí pak ještě dal jednu starou na 5 zón, řekla mi, že jí mám dát jednu korunu a je to.

Odešel jsem tedy s jednou univerzálku, takže spokojenost.

Pak jsem se ptal na jízdenky z automatu, bylo mi řečeno, že je vyměňují.

A co se týká zkušenosti Zlaťáka:
Zlaťák píše:
Na Novobranské (lidi pro styk s veřejností - pokladny, informace,...) jsou banda ignorantů. Jednají s člověkem jak s největším odpadem.
Jsem třeba onekdá zapomněl vyměnit kupon na šalinkartě (asi se nikdy těch čipovek nedočkáme) a chytl mě revizor. Bylo jasné, že když mám jeden den propadlý třetí kupon, že mám asi doma i čtvrtý. Nezájem. Neřešil jsem, byla to moje chyba. Přijdu na Novobranskou zaplatit pokutu ještě ten den večer, protože jsem pak na 14 dní odjížděl pryč. Seřvaly mě na dvě doby (pěkně arogantně), jak si můžu dovolit přijít zaplatit pokutu za černou jízdu hned ten den, že na to mám od druhého dne pět dní (tuším), jinak zaplatím plnej flastr. Marná snaha někomu vysvětlit, že jsem jen zapomněl vyměnit kupon a večer odjíždím.

Ptal jsem se na to a řekla mi tatáž paní, že by to mělo jít, tedy zaplatit flastr hned ten den.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ten noční "zaměstnaneckej" nepočítám. Myslím ten poslední o půl dvanácté.

U toho 0:40 byla jedna zásadní chyba. Dokud jezdil "natajno" jako služební jízda, bylo to v pohodě. Když tam někdo stál a zamával, jel. Když ne, jel rovnou do pryč (mám pocit, že snad říkali, že jezdí rovnou do Slatiny).
Pak nějakýho chytráka napadlo ho napsat do jízdního řádu Avion busu, takže bezďáci získali další spoj, jak se od tam dostat. No a jednoho krásného dne jsem na bus 0:40 čekal a on už nepřijel. Od té doby často chodím "krásnou romantickou procházku" přes řeku dozadu na 94. Ale už se tam dá aspoň jít, když tam postavili ty baráky a osvětlenou silnic.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Ono by někdy chtělo posunout ty spoje podle pracovní doby. Při mé brigádě v Tescu (v prosinci, noční) jsem končil v 6:00 (elektronická píchačka, takže se vždycky čekalo, až bude fakt 6:00:00 :-)), a autobus jel o víkendu 6:03 a pak až 6:43. Aspoň, že to bylo o víkendu, tak jsem si zašel koupit čerstvé pečivo... ale ten spoj v 6:03 musel být fakt narvaný.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Zlaťák píše:
Druhá taková zkušenost je, když jsem šel kdysi z práce a poslední autobus z Avionu jel dřív a ani nezajel na konečnou. Podle mobilu, hodinek mojich, dalšího člověka, hodin v nákupním centru. Na zastávku jsem přišel ve chvíli, kdy to autobus prohnal přes parkoviště (zkrátil si to a na zastávku vůbec nezajel). Při stížnosti mi bylo odepsáno, že podle RISu vše bylo v pořádku, že bus jel na čas a zastávku řádně obsloužil. Kdybych na něj nečučel, jak v dálce projel přes parkoviště kolem Ikea a v čase odjezdu z konečné už jel po dálnici ve směru na Brno, možná bych mu to i věřil.

Jojo to si pamatuju, nasledkem bylo ovsem zruseni onoho spoje (linka AVI/891, 0:40, t.c. obsluhovan nocnim kurzem linky 94) uplne a bez nahrady, zrejme pro nevytizenost.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak potom už tomu vůbec nerozumím...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Citace:
Jedná - li se o dojíždění v rámci jedné obce, kde není doprava organizovaná v systému MHD, uvádí se název stanice nejbližší místu bydliště a stanice nejbližší místu školy, popřípadě názvy částí obce.


Citace:
Nárok na zvláštní/zlevněné jízdné pro žáky škol (dále jen „žákovské jízdné“) v dopravě veřejné vnitrostátní silniční linkové osobní autobusové a dopravě železniční veřejné vnitrostátní pravidelné osobní se prokazuje „žákovským průkazem“.


Z výše uvedeného vyplývá, že pro dojíždění v rámci Brna (bydliště v Brně a škola rovněž v Brně) se žákovský průkaz nevydává.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Já mám na ŽP napsáno "Brno".


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
A to by mě taky zajímalo, je tam "zastávky (zóny)" - tak co teda? Logické by asi bylo, kdyby se zóna týkala Brna, jelikož vysoké školy bývají rozstrkané po celém Brně, takže se nedá určit jednoznačná zastávka, ale nevím...
No každopádně baba u přepážky pěkně kecala.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Univerzální žákovská jízdenka je platná pouze při současném předložení (platného) žákovského průkazu. Jakýkoli jiný doklad je při případné kontrole irelevantní. Žákovské jízdné platí pro jízdu ze zastávky (zóny) místně nebo časově nejbližší místu trvalého pobytu v ČR do zastávky (zóny) místně nebo časově nejbližší místu sídla školy nebo její součásti či místa konání praktického vyučování a zpět, a to směrem nejkratším nebo časově nejvýhodnějším.

Z výše uvedeného soudím, že jízdenku lze použít pouze s žákovským průkazem, který by byl vystaven pouze v rámci Brna. Navíc se označuje o jedno pole navíc, takže zde skutečně člověk neušetří.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Můžu se zeptat, jak je to s platností žákovské univerzální jízdenky (základní)? Ženská za přepážkou (na Purkyňově) mi tvrdila, že po Brně (100+101) na to nepotřebuju žádný průkaz a můžu s tím jezdit kde chcu. Ptal jsem se tedy, jestli pak teda ukazuju ISICa, abych dokázal, že jsem student a řekla že ani to ne, což už se mi nezdálo - vždyť je to v přímém rozporu s tím, co je napsáno na jízdence, že platí pouze při současném předložení "Žákovského průkazu", ale trvala na svém, tak jsem ji teda vzal. Na druhou stranu jsem si říkal, že by bylo logické, kdyby to bylo jako u šalinkarty, že na 100+101 stačí ISIC či potvrzení o studiu a žákovský průkaz je potřeba jen na mimobrněnské zóny.

Tedy, mám teď studentskou univerzálku a platného ISICa, ovšem žádný takový ten oranžový žákovský průkaz. Tak by mě zajímalo, jestli by to revizor uznal nebo bych se s ním musel hádat. Mám ještě v rukávu poslední argument a sice, že po Brně si na 45 minut cvakám 4 pole, což vychází na 19,50 Kč a to je shodou okolností úplně stejná částka jako na klasické univerzálce, kde na to stačí 3 pole (že jsem si tak vlastně vůbec nepomohl jsem zjistil až potom).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Třeba v kterémkoliv automatě.
http://idsjmk.cz/aktuality/automaty.pdf


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
Včera jsem jel Crosswayem z Olympie a jízdenku mi prodal. A kde se dá koupit doplatková dopředu? Nebo myslíš tu 15/45 minut?


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Azor194 píše:
Mám dotaz ohledně doplatkové jízdenky. Pokud mám předplatní na 100+101 a jel bych a-78 z Houbalove k Olympii, mohl bych si koupit u řidiče doplatkovou jízdenku nebo si musím koupit jízdenku na 15/45 minut? Díky za odpověď.

Postačí doplatková jízdenka na 1 zónu za 16 Kč. Ale jestli se nepletu, tak na a-78 nejezdí autobusy vybavené pokladnou s kompletním sortimentem jízdenek, proto je potřeba tuto jízdenku koupit dopředu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
Mám dotaz ohledně doplatkové jízdenky. Pokud mám předplatní na 100+101 a jel bych a-78 z Houbalove k Olympii, mohl bych si koupit u řidiče doplatkovou jízdenku nebo si musím koupit jízdenku na 15/45 minut? Díky za odpověď.


Offline
Uživatelský avatar

3213
14 čer 2004 18:56
blekfild
menil jsem vcera univerzalky v cd centru na hlavnim nadrazim, zcela bez problemu, za volna policka spocitany hodnoty, s tim, ze si musim nakoupit libovolne jizdenky alespon v teto hodnote.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Já mám několik jízdenek z automatu a plánuju je vyměnit. Původně jsem s tím zašel na nádraží, kde mi řekli, že tyto jízdenky vyměnit nemůžou, že jsou vydané DPMB. (což tenkrát nebylo vůbec nikde napsané! - na webu kordisu se to objevilo až o den později). Na Novobranské bylo ale tolik lidí, že jsem to vzdal. Nicméně nevím, proč by nemohli vyměnit jízdenky z automatu, je to přece také předprodej DPMB. A kdyby mi to opravdu nevyměnili, tak už bych musel být opravdu sprostej! ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1634
10 čer 2006 20:45
Brno
Dnes jsem taky byl na Novobranské, paní do PC naťukla dvě jízdenky na 25Kč co jsem si bral a odečetla z toho tři zlevněné jízdenky (přebytky ze sbírky), doplácel jsem 8Kč, během třiceti vteřin vyřízeno

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Měnit automat :D...proč to nešlo nevím. Prostě mi bylo řečeno, že tyhle se nemění

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
miropiro píše:
A ty jízdenky z automatu fakt nejdou?

Jízdenky z automatu jsem naštěstí neměnil... (nebylo by špatné vyzkoušet pokud má někdo starou jízdenku z automatu). Ale podle výše popsaného principu by je měl měnit ten automat biggrin


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PepaZdepa píše:
Taky jsem měnil celou univerzálku (140Kč), 6 polí z univerzálky (35Kč) a jízdenku za 14Kč za 2 univerzálky s doplatkem 123Kč (2*156-140-35-14) bez problémů. Výměna jízdenek za jízdenky mi nevadí, peníze na ruku jak v Praze nepotřebuji. Co mi ale vadí je to, že se nedá vyměnit vše na jednom místě... Jízdenky tištěné ČD lze měnit pouze na nádražích... Jízdenky z předprodeje DPMB (trafik) pouze na DPMB... Naštěstí to v Brně není tak daleko od sebe...

A ty jízdenky z automatu fakt nejdou?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Stejně je to zbytečná buzerace, protože nevidím problém v tom, místo na jednu jízdenku novou, jet na dvě staré (i za cenu, že přeplatím). DPMB by naopak měl být rád.

Další příklad. Jel jsem z Olympie s přítelkyní a nikde neměli jízdenky. Měli jsme šalinkartu jen pro Brno. Měli jsme plno polovičních jízdenek (pro psa), tak jsme místo dvou dospělých cvakli čtyři zlevněné (ve stejné ceně). Řidič se na nás díval jak to cvakáme a až jsme to docvakali, tak nás s arogantním úsměvem vyhodil, že s ním nepojedeme. Že na nás zavolá policajty a dispečink. Ostatní řidiči jen kroutili hlavou a že nás svezou, jenže s nepřestupníma jízdenkama už je to dost k ničemu.

Já vím, že v podstatě měl pravdu, ale o nic nešlo a trošku slušnosti by neuškodilo.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 črc 2024 01:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]