Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 62 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Citace:
Osobní vlaky blanenské větve linky S2 budou končit v Brně-Židenicích
....
Spěšné vlaky zastaví v Brně-Židenicích a skončí v Brně dolním nádraží.
...


Richie píše:
Aha, ale v mapce to chybí... Bože, ještě aby se člověk díval na ČD označení vlaků :( Proč radši nenapíšou spoje linky S2 začínající čísly 19xx...


Pokud nejseš schopen rozlišit osobní a spěšný vlak, nedával bych to za vinu ČD.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
prototyp401: moje řeč, naprostý souhlas.
OndraK: s tím souhlasím, ale nemá to nic společného s tím, na co jsem já reagoval.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Spíš mi šlo o to, že z jízdenky vůbec není evidentní, že linky 60 a 61 jsou ta náhradní doprava, na kterou platí jízdenky ČD...
Příloha:
jizdenka.jpg
Z tohoto jsem pochopil, že můžu využít linky 2 a 3 nebo linku náhradní dopravy na nádraží, že jsou to linky 60 a 61 mi došlo až o dost později...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak to můžu potvrdit - dneska dopoledne v KPN P6 čekala cca 5 minut po svém odjezdu (čímž teda o 3 minuty opozdila i normální 6 za sebou). Asi by to chtělo jiné řazení ve smyčce...
A jinak si myslím, že informovatelnost je snad maximální možná - média, letáky, ve vlacích hlášení, cedule na zastávkách, informátoři na nádraží, a další. Ale háček je v tom, že první by někdo musel chtít ty informace získat. Zkusit si třeba přečíst ten letáček během čekání na zastávce, zeptat se, cokoliv. Ne se pak jen divit... Nevím, jak jinak ti lidé chtějí ty informace získat, když si nejsou ochotní ani nic přečíst - nebo si to náhodou přečtou, ale bez toho, aniž by se zamyslely, řeknou, že to stejně nechápou...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jo, p6, 60 i 61 jsou řízeny dispečersky jenže to řízení má svoje limity. p6 může čekat jen tak dlouho, aby neblokovala další tramvaje stojící za ní ve smyčce KPN a spoje linky 60/61 zase nemůžou chybět dál na trase do Bohunic.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V pondělí jsem si říkal, že si udělám výlet na Dolní a nebudu vystupovat už v Židenicích. Chybné rozhodnutí.

Vlak před Dolním asi 15 minut stál. Na jízdence ČD je že platí na "Bus ND Brno dol. n - Brno hl. n. a opačně". Jízdní řád této linky jsem neviděl, tak jsem očekával, že je vedená dispečersky, že když se ta zastávka zaplní lidma, tak že jeden z těch autobusů, co tam čeká, se rozjede.

Asi jsem to špatně pochopil, tak jsem asi po pěti minutách (jako poměrně dost dalších lidí z těch pár set, co vystoupilo) vyrazil pěšky směr Vaňkovka. Než jsem došel do Vaňkovky, žádný autobus okolo neprojel. Tak možná autobusy jely v době pravidelného příjezdu vlaku prázdné, no...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
M píše:
Tak já nevím když čtu ty články o zmatcích. Nikde neni žádná cedule? Nikde neni jízdní řád, aby si cestující přečetli, že linka 60 jede přes hlavní nádraží? To tam opravdu neni? jízdní doba z nádraží na provizorium dolní je 6 minut a bus má zpoždění? To jako fakt? A jinde v Brně zpoždění nemá? To má lítat vzduchem? Kolony jsou všude po Brně a ve středu města tuplem, to ti lidi nevědí?...

Přímá autobusová linka Dolní nádraží - hlavní nádraží - Dolní nádraží by byla daleko lepší, jednodušší a spolehlivější řešení. Chtít návaznost na vlak po lince, která je schopná ve špičce jezdit i -15, nebo obráceně zatěžovat čekáním na zpožděný vlak linku, která primárně slouží k obsluze úplně jiné části města mi přijde jako dost pochybný nápad.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Aha, ale v mapce to chybí... Bože, ještě aby se člověk díval na ČD označení vlaků :( Proč radši nenapíšou spoje linky S2 začínající čísly 19xx...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Na lince S2 jsou vedeny i spěšnáky. Takže ano, linka S2 zajíždí na dolní. V letáku je to taky dobře (teda aspoň v tomto: http://idsjmk.cz/kestazeni/2017VVV.pdf).
Citace:
Osobní vlaky blanenské větve linky S2 budou končit v Brně-Židenicích
....
Spěšné vlaky zastaví v Brně-Židenicích a skončí v Brně dolním nádraží.
...


Na kolej 2a v Židenicích se většinou z dolního jezdí tak, aby se stálo "co nejblíž podchodu". Ne vždy to ale jde, např. kvůli postavené kolizní cestě na 2. kolej.


Naposledy upravil michalk dne 06 čer 2017 13:46, celkově upraveno 1

Offline
1591
18 led 2009 10:06
ČD značení nesleduju, nicméně na S2 určitě nejezdí žádný rychlíky, ty ve stejné relaci jezdí na R19 (exR2) Nicméně je v mapce chyba :( i v textu k výluce :( Tma je jasně řečeno že všechny spoje linky S2 od Blanska končí v Židenicích.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Richie: Osobáky z Źidenic, Sp a R z Dolního.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Nevím, jestli je chyba v JŘ nebo v letáku, ale podle JŘ v PDF i v IDOSu jezdí S2 někdy i na Dolní i z něho. Podle letáku k výluce končí v Židenicích.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Tak já nevím když čtu ty články o zmatcích. Nikde neni žádná cedule? Nikde neni jízdní řád, aby si cestující přečetli, že linka 60 jede přes hlavní nádraží? To tam opravdu neni? jízdní doba z nádraží na provizorium dolní je 6 minut a bus má zpoždění? To jako fakt? A jinde v Brně zpoždění nemá? To má lítat vzduchem? Kolony jsou všude po Brně a ve středu města tuplem, to ti lidi nevědí? Že tam neni restaurace či stánek s občerstvením, probůh, je to provizorium, kdyby místo jízdy autobusem - pokud tedy netáhnou těžké kufry což asi těžko, těch bude minimum, tak to projdu přes Vaňkovku tam si koupím něco na zub a pěška tam budu stejně jak ten bus v té zácpě, to je takový problém? Já vlakem po Brně a okolí nějezdím a o výluce vím, vím co kde a jak jede protože to na mě media chrlí ze všech stran, nechápu jak to ti cestující nemohou vědět a nevěřím, že nikde neni informačni tabule a v jízdním řádu nic neni napsané, jestli to zas něni jen velmi přehnané aby byla senzace pro novináře a lenost od cestujících si něco zjistit.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Mouka píše:
Na kolej 2a se dá jet přímo, pokud je tedy volná.

Nevím co to bylo za kolej, ale zastavovalo to až vzadu a na té koleji nic nestálo. Viz. https://mapy.cz/s/1IsOO Máš pravdu, podle fotomap by to jít mělo, tak buďto se jim rozbila výhybka a nebo to bylo ze srandy. Nevím jak teď v PD, ale tohle bylo o víkendu a už o něm vůbec ty výlukový JŘ nezvládali - tahle S3 10 minut zpoždění a R9 od Tišnova 33 minut :D...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zmatky s autobusy, žízeň, málo laviček. Cestující v Brně trápí výluka
iHeute z té výluky nedělá celobrněnskou tragédii a článek tak působí mnohem lépe...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Na kolej 2a se dá jet přímo, pokud je tedy volná.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Docela vtipná je S3 v Židenicích směr Kr.Pole, protože jsou tam docela blbě koleje pro příjezd z Dolního nádraží, tak zastavuje úplně konci perónu, což se z hlášení člověk samozřejmě už nedoví...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
miropiro píše:
A jinak nevíte někdo, co jezdí na ranních a odpoledních posilových spojích na lince S3 Brno-Lesná - Tišnov? A kde probíhá obrat soupravy?

Všechno možné. Plecháč/žehlička+2-3 honekry, trojdílná regionova, hydra+vlek.
Obrat v Majlontě.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Já se hlavně snažím dovtípit, jak mohl vzniknout tak zmatený úvod k článku:
Brněnský deník píše:
Od tramvajové zastávky ráno spěchá několik desítek lidí. Směřují na židenické vlakové nádraží, odkud od soboty vyjíždějí spoje na Prahu, Bratislavu a Vídeň. „Výluka," volá na zmateného kolegu řidič jednoho z trolejbusů zaparkovaného na zastávce. Zmatení nejsou jen řidiči, ale i cestující.

Jako chápal bych, že se situace odehrává na Kuldově, ale co tam pak dělá trolejbus?

A jinak nevíte někdo, co jezdí na ranních a odpoledních posilových spojích na lince S3 Brno-Lesná - Tišnov? A kde probíhá obrat soupravy?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Lidi si budou pořád na něco stěžovat, nicméně, fakt je, že náhradní doprava mohla být řešená i daleko líp. Navázat obsluhu dolního nádraží na linky 60 a 61, které pravidelně nabírají zpoždění na Jihlavské a souběh výluky s jednokolejkou na trati do Krpole jsou fakt dost hloupé nápady.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Nevíme, odkud co jezdí, stěžují si cestující na výluku


Offline
609
24 čer 2005 20:56
miropiro píše:
Letos je vlastně zajímavé to, že na Dolní budou jezdit i rychlíky vyšší kvality od Blanska. V roce 2013 přitom zajížděly tyto rychlíky do Slatiny...

Což je dáno tím, že letos už nevozí přímé vozy Praha - Brno - Šumperk.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Bomba nahlášená byla:
Anonym nahlásil bombu ve vlaku. Policisté po oznamovateli pátrají
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 70528.html


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Aktuálně prý v rychlíku R9 na Prahu nahlášena bomba a na nádraží v Kr.Poli byl zastaven provoz, ví někdo víc?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Muž v opilosti přehlédl vlak. S poraněným hrudníkem skončil v nemocnici


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 00:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]