Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 62 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
796
25 led 2006 09:46
Stačí se podívat do jízdních řádů IDSJMK. Brno - Hodonín je 8 mimobrněnských zón.
Linka 109: 610 - 525 - 630 - 640 - 650 - 660 - 910 -900.
Vlak R5: 510 - 525 - 535 - 545 - 555 - 565 - (575 Břeclav se při průjezdu nepočítá) - 912 - 900.


Offline
Uživatelský avatar

625
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Brno--Hodonín je celkem 8 mimobrněnských zón jak při jízdě autobusem 109, tak při jízdě vlakem R5, tedy v obou případech k brněnské šalinkartě použít 9 políček na univerzální jízdence.
Mapu zón použít lze, tarifní výjimka pro linku R5 v relaci Brno--Hodonín je v mapě zakreslená čárkovanou čarou vedoucí mimo břeclavskou zónu 575.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V autobuse č. 109 to těch 8 políček se šalinkartou na Brno skutečně je, tam je to 9 zón, z toho 7 mimobrněnských. Vlak jede jinudy. Omlouvám se, části se šalinkartou jsem si nevšiml. Děkuji za doplnění Jezoura,to jsem nevěděl, je to tedy 10 zón, z toho 8 mimobrněnských a znamená to 9 políček plus šalinkartu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Pozor, na jizdu Hodonin-Brno se vztahuje tarifni vyjimka primo popsana explicitne v tarifu idsjmk, pri jizde vlakem se nepocita zona 575, kam se nucene zajizdi pro obrat vlaku, takze v tomto pripade mapu nepouzivejte!!!


Offline
5
13 bře 2012 13:09
tak kolik mi tedy stačí, je mi líto, ale podle mapy se v tom zas tak nevyznám, z hl. nádraží Hodonín do ÚAN Brno stačí mi 9? Je možnost se bránit když mi byly poskytnuty tedy mylné informace od řidiče? Jelikož díky tomu jsem platila pokutu.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Podle toho odkud kam přesně jedeš(hlavní nádraží, nebo jiné mimo zónu 101) a po jaké trati/trase, to najdeš nejlépe na mapě IDS JMK: http://www.idsjmk.cz/mapa/Plan-site-jihovychod.gif . Jelikož je to zhruba 10-11 zón, tak je 8 políček (platnost 7 zón) trochu málo.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
5
13 bře 2012 13:09
Kolik políček néééé zón si mám cvaknout pokud jedu s Hodonína do Brna ať už autobusem či vlakem??jde mi o to jelikož mi jeden řidič řekl že 8 ale prý to tak néni, mi bylo řečeno ve vlaku a taky mám šalinkartu platnou i studentský průkaz. Děkuji za pochopení.


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Michalk: Sakra, blbě jsem se díval do mapy, omluva.


Offline
796
25 led 2006 09:46
Ono by neškodilo trochu používat selský rozum. Pokud jedu vlakem, tak si jízdenku k šalinkartě označím na nástupišti. Taky si ji mohu označit už třeba v tramvají, ale proč bych to dělal? V ostatních případech si ji označím kdykoliv během cesty, ale samozřejmě ještě v zónách 100 + 101, pro něž mám šalinkartu. Do toho, kdy tak učiním nikomu, ani revizorovi, nic není - pořád mám platný jízdní doklad. Označovat jízdenku v zóně 100 má smysl tehdy, pokud získám kombinovanou jízdenku s delší časovou platností. Což má smysl jen někdy, protože časová platnos třeba tří a čtyř zónových nebo pěti a šesti zónových jízdenek, atd. je stejná.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Slavkov (u Brna) leží v zóně 635, tak možná proto...
Ale třeba do Vážan nad Litavou (zóna 620, kousek od Slavkova) za 90 minut ze Žebětína nedojedeš, takže v tomto hypotetickém případě je lepší označit si lístek až na hlaváku při přestupu na vlak do Křenovic. A případný cestující bez šalinkarty (kterých bude určitě hodně :-)) si šáhne hlouběji do kapsy :-)


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Zlaťák: Já pořád nechápu, proč bys ju musel označovat až při nástupu do posledního vozidla. Co to je za demagogii?
Stejně tím nic nezískáš.


Pokud si ji označíš už v tom Žebětíně, získáš od toho okamžiku čtyřzónovou devadesátiminutovou jízdenku. A není jisté, že za tu dobu stihneš do Slavkova dojet. Nicméně je zajímavé, že vyhledávač spojení na http://www.idsjmk.cz mi pro tuto jízdu vnucuje pětizónovku...


Offline
Uživatelský avatar

9273
10 čer 2004 11:19
ZdenekH : Co se laskave UKLIDNIT ? Trocha slusnosti by neskodila.


Miky: A je těžký držet hubu když nechci odpovědět.

Ostatním děkuji za odpověď.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Já pořád nechápu, proč bys ju musel označovat až při nástupu do posledního vozidla. Co to je za demagogii?
Stejně tím nic nezískáš.
Mně věta "při zahájení jízdy" přijde naprosto jednoduchá a pochopitelná.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
S argumentací o dvou cestách je to jistě k zamyšlení, ovšem úplně stejně můžu argumentovat o dvou cestách i v případě, že jízdenku označuji ve vozidle, které stojí na poslední zastávce v předplacené zóně (i když jsem nastoupil mnohem dříve). Evidentně tím klíčovým problémem je onen nástup do vozidla.

Závěr:
Jak to tak vypadá, tak se tady asi všichni shodneme na tom, že formulace o označení jízdenky na začátku cesty je velmi nešťastná a matoucí. Otázkou však zůstává, jestli existuje síla, která by tu větičku dokázala změnit tak, aby z toho bylo jasně zřejmé, že jízdenku musím označit při nástupu do posledního vozidla v zóně, na kterou mám předplacenou jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak on ti především nikdo nedokáže, že jsi z toho Žebětína na Zvonařku jel a ani nemá důvod si něco takového myslet.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
Technicky vzato můžu argumentovat tím, že jsem neuskutečnil jednu cestu Žebětín→Slavkov, ale dvě cesty Žebětín→Zvonařka a Zvonařka→Slavkov


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Na Zvonařku nepůjdu pěšky, ale pojedu MHD. Ovšem přestože jsem začal cestu v Žebětíně, jízdenku pro nepředplacené zóny si neoznačím při začátku cesty, ale až při nástupu do busu na Zvonařce.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
V tom prvním případě se opravdu může narazit na problém zóny 101, která obklopuje zónu 100 (jinde tento problém nehrozí).
V druhém případě je to jasné. Nebo snad na tu Zvonařku půjdeš pěšky?
Vzhledem k tomu, že se bavíme o podmínkách IDS, tak asi argument typu "cestu jsem zahájil vlastním autem" neobstojí.


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Zlaťák píše:
Mám šalinkartu 100+101.
Když pojedu do Modřic a označím si jízdenku až v zóně 101, platí pouze jako dvouzónová. (60 minut)

Není tak úplně pravda. Když pojedu ze Žebětína do Modřic a označím jízdenku v Žebětíně v zóně 101, platí jako třízónová (90 minut).
Ovšem jak to revizor pozná? Na jízdence budou stejné údaje, jako kdybych ji označil až za ústředním hřbitovem, akorát trochu jiný čas.

Citace:
a) při zahájení cesty si označí jednorázovou jízdenku na počet zón, pro něž nemá
předplatní jízdenku;

No a jsme zase u té debilní formulace: co je to zahájení cesty? Pokud cestuji ze Žebětína do Slavkova, zahájení cesty je Žebětín. Ale jízdenku bych měl označit až při nástupu do regionálního busu třeba na Zvonařce, protože jinak riskuji, že za 90 minut tu cestu nestihnu.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně jednou bylo (pověřeným pracovníkem) vysvětlováno, že ta jízdenka platí takhle:

Mám šalinkartu 100+101.
Když pojedu do Modřic a označím si jízdenku už v zóně 100, platí jako třízónová. (90 minut)
Když pojedu do Modřic a označím si jízdenku až v zóně 101, platí pouze jako dvouzónová. (60 minut)

Viz tarifní pravidla IDS JMK, bod 21.
Citace:
a) při zahájení cesty si označí jednorázovou jízdenku na počet zón, pro něž nemá
předplatní jízdenku;

Citace:
c) časová platnost takto vzniklé kombinované jízdenky se stanovuje podle časové
platnosti jednorázové jízdenky na stejný počet zón, jako součet zónové platnosti
jízdenek, z nichž je kombinovaná jízdenka vytvořena, tedy počtu zón, pro něž platí
předplatní jízdenka, a počtu zón, pro něž platí jednorázová jízdenka. U předplatní
jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující během cesty projede.
Doplatková
jízdenka pro 1 zónu dle čl. III. odst. 7 nahrazuje jednu chybějící zónu;

Z kombinace těchto dvou pravidel plyne, že pokud si označím jízdenku až v zóně 101, nemůžu argumentovat, že mám šalinkartu už na zónu 100, protože jsem v ní vlastně "nejel".


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Robert píše:
P. Haluza: Tak přiznám se, že takto uvažovat by mě ani nenapadlo, s takovou tam můžeme napsat, že lístek se cvaká až v den uskutečnění cesty, ne v okamžiku jejího naplánování. :-)


Je to dost zavádějící. Pokyny říkají, že jízdenku je třeba označit ihned do nástupu do vozidla. Ale do kterého, když jich během cesty vystřídám víc? Jeden příklad za všechny: chci jet ze Žebětína do Slavkova, potřebuji tedy dokoupit 2 zóny. Cestu začínám nástupem do autobusu v Žebětíně. Pokud bych si už tady měl k šalinkartě označit 2zónovou jízdenku, dostal bych doklad s celkovou platností 4 zóny a 90 minut. No jo, ale dojedu za 90 minut až do Slavkova? :mrgreen:

Domnívám se, že někteří právě uvažují tímto způsobem a proto vám (zcela oprávněně) tvrdí, že přicházejí o čas, když si jízdenku označí dřív, než musí. Takže znovu se dostáváme k jednoduché úpravě: jízdenku je třeba označit při nástupu do posledního vozidla, které se ještě nachází v předplacených zónách.

A to tu vůbec neřešíme takové zapeklité případy, jako dokupování zón k předplacené jízdence na zóny mimo Brno. Tam už je ta formule úplně zavádějící, protože je jednodušší si koupit úsekovou jízdenku, že. biggrin


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
P. Haluza: Tak přiznám se, že takto uvažovat by mě ani nenapadlo, s takovou tam můžeme napsat, že lístek se cvaká až v den uskutečnění cesty, ne v okamžiku jejího naplánování. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Miky píše:
Do prčic, vždyť to je všechno pěkně a přehledně napsaný na stránkách IDS, viz můj odkaz níž. Je to tak těžký si to tam přečíst? :pray: hlavoudozdi

Kdyby tam jednoduše napsali, kolik nemáte zón, tolik si kupte lístek, a cvakněte si ho už třeba cestou ze zóny 100, je to jednodušší, než ta šílená formulace, která tam je. Tenhle hlavolam sem fakt dodnes nepobral.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Robert píše:
Bohužel velká část lidí ještě nepochopila, že jízdenka se označuje buď na nádraží, nebo ihned po nástupu do vozidla. Jsou pak schopní se se mnou do krve hádat, že se to tak nedělá, že by 2x platili brněnské zóny, utíkal by jim i čas a pak jim jízdenka neplatila. Možná by neškodila menší osvětová akce.


Přesně tak. Trošku polehčující okolnost je cesta třeba ze Slatiny do Sokolnic, kdy postrádá logiku cvakat si lístek na zónu 610 už v a-78, když to můžu udělat až při nástupu do a-40 v Tuřanech. Takže možná by nebylo na škodu nějak zdůraznit, že se označuje při nástupu do POSLEDNÍHO vozidla před vjezdem do nepředplacené zóny.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 črc 2024 01:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]