Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 61 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
Fafner: Záleží, kde tě průvodčí kontroluje. Pokud až za Lesnou, tak můžeš říčt, že jedeš z Lesné, kde pokladna není.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
TMB píše:
Prostě - základní pravidlo je, že musím mít jízdenku, u níž časová a zónová platnost odpovídá místu, kde se právě nacházím. Ustanovení o označení jízdenky při zahájením cesty obecně platí, pokud nastupuji bez označené platné jízdenky. Označení doplatkové jízdenky mohu uskutečnit kdykoliv, samozřejmě nejpozdějí v poslední zastávce zóny, pro niž mám šalinkartu - stejně, jakobych v ní nastupoval. V té době ještě revozir označovače vypnout nemůže.


Když je ale ta poslední zastávka na znamení a projede se, tak mohou být označovače vypnuty i při jejím průjezdu, na to je třeba dávat pozor.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
michalk: Pokud si kupuju jízdenku třeba z těch Řečkovic dříve, než tam vlak zastaví, tak je to prodej v předprodeji a ten je bez přirážky. Další věc je, že zrovna Řečkovice jsou neobsazená zastávka.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Ten tarif přirážek ČD z odkazu níže určitě není aktuální a to už minimálně dvakrát. Např. v současnosti je manipulační přirážka (za nástup bez jízdenky v obsazené stanici) 40 Kč, předtím byla 30, v dokumentu je 20, to bylo ještě dříve. Při nákupu jízdenky ve vlaku při pokračování cesty by teoreticky šel uplatnit článek 75b SPPO, jízda za původní cílovou stanici. Ovšem navazování jízdenky IDS a ČD nikde není definováno, takže by mělo jít o dvě smlovy, tj. dvě cesty, tj. jedna cesta (např.) hlavák - Řečkovice na šalinkartu a druhá Řečkovice - (třeba) Kuřim na tarif ČD. Akorát to asi nejde dělat tak, že se nechám zkontrolovat někde mezi hlavákem a Řečkama a pak třeba v České si od průvodčího koupit lístek Řečky - Kuřim, to už je za + 40 (článek 76, druhé odbavení).

http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim- ... 3-2011.pdf

Ohledně zdržení vlaku: pokud neoprávněně zatáhneš za záchrannou brzdu, zaplatíš jak pokutu za zneužití brzdy, tak za nepovolené zastavení nebo zdržení vlaku. biggrin


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, tak nesmíš skákat pod vlak, krást mu kabely, tahat za záchrannou brzdu, spouštět ve vlaku hasicí přístroj, zapalovat vlak a podobně. Nějak mě nenapadá, jak jinak bys ten vlak chtěl nepovoleně zdržet. Pokuty musí být vysoké, protože kdyby to dělal každej, tak ten vlak nedojede.

A pleteš se, je to minimálně 1500 :)

A s těma sankcema vůči nim, ty fungují až při větších zpožděních, ale už jsou taky.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jo, to je jedna možnost. Ale ještě tam je přirážka za nepovolené zastavení nebo zdržení vlaku ;)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Čéža: Pozor, tohle je věc povoleného zastavení. To znamená, že když budeš mít akci dejme tomu v Bílovicích nad Svitavou a víš, že ti tam přijede dva tisíce lidí ze všech směrů, včetně třeba Německa i Rakouska, tak se ti vyplatí si u nich zařídit tohle zastavení. Hlavně, když tam budou dva tisíce lidí, tak ta tisícovka bude nic, a navíc se dá očekávat, že po dohodě by tam mohly dráhy zastavit i zadarmo ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
No to je síla. Takže když minutu zdržím vlak EuroCity, tak budu platit 1000Kč přirážku. Super a kdo mi teda zaplatí, že pravidelně každý týden přijíždí EC do Brna s 20 minutovým zpožděním!?
A ještě ohlásí: "Vlak byl zpožděn z důvodu pozdního příjezdu ze sousedního státu". To mě vytáčí ještě víc...

Nezdá se mi fér, že oni mě mohou sankcionovat a já je ne...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Googlil jsem si o tom něco a hle, na co jsem narazil :-)

http://paj.czweb.org/tarif/tr10c9x.htm

Nevím, nakolik je to aktuální, ale moc mě pobavily položky 9 a 10 v sekci B. Za 20 Kč se můžu zeptat, za dalších 20 Kč dostanu třeba i odpověď :-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale ono je toho docela dost diskutabilního a jim se o tom moc mluvit nechce. Jako třeba když jsem jednou jel vlakem z hlavního nádraží do Tišnova, vlak jsem dobíhal na poslední chvíli, tak jsem si říkal, že až do Řečkovic jízdenku mám a z nich si koupím novou u průvodčího, že tam stejně není kasa... tak mě průvodčí řekla, že příště ať si tu jízdenku koupím, jinak mi naúčtuje přirážku, protože jsem nastupoval na nádraží s kasou.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
796
25 led 2006 09:46
Prostě - základní pravidlo je, že musím mít jízdenku, u níž časová a zónová platnost odpovídá místu, kde se právě nacházím. Ustanovení o označení jízdenky při zahájením cesty obecně platí, pokud nastupuji bez označené platné jízdenky. Označení doplatkové jízdenky mohu uskutečnit kdykoliv, samozřejmě nejpozdějí v poslední zastávce zóny, pro niž mám šalinkartu - stejně, jakobych v ní nastupoval. V té době ještě revozir označovače vypnout nemůže.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jak tak čtu tu diskuzi, myšlenka o selském rozumu se mi docela zamlouvá... Nevím jak vy, ale když někam cestuju, mám v hlavě úplně jiné věci, než že se cestou může stát nehoda, díky které dojde k 30 minutovému zdržení, které způsobí propadnutí jízdenky...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Vida, na blokování cvakačů jsem úplně zapomněl. Jde poznat, že mimo Brno jezdím vlakem, kde se cvaká ještě na nástupišti :-)

Ale řeší to cvaknutí ty dvě zastávky před přelomem zóny. Pochybuji, že bude revizor vypínat cvakače tak brzo.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
vojtik píše:
A kdyby na mě revizor vyjížděl, že jsem si to cvaknul až ve chvíli, kdy jsem ho viděl a chtěl mi dát pokutu, tak se hádám. Protože v danou chvíli mám platný jízdní doklad i na sousední mimobrněnskou zónu a nemá mi co dávat pokutu, že nemám jízdenku.

K tomuhle jednu poznámku. Ve chvíli, kdy už toho revizora vidíš, se taky může stát, že už si necvakneš. Revizoři totiž mohou zablokovat označovače. Pravda, nedělají to moc často, ale zažil jsem to. A pak můžeš mít průšvih.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
vojtik: Ne vždy je výhodné cvakat až na poslední chvíli. Například při cestě z Vinohrad do Olympie za účelem drobného nákupu je výhodnější místo řekněme Prušánecké popojet zpět k zastávce Akátky. Nic mě to nestojí a získám o 30 minut víc na nákup v Olympii. :mrgreen:

No myslím, že jsme se pobavili, tak toho asi necháme, ne? Znění tarifu asi nezměníme...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
MartinV píše:
Domis: také můžeš vystoupit z a nastoupit do stejného vozu. :mrgreen:

...oknem a vrátit se dveřma :mrgreen:

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Ale stejně je tahle fráze v tarifu na hlavu postavená. Osobně VŽDY čekám s označením navazující jízdenky jednu až dvě zastávky před zastávkou, kde mi končí platnost šalinkarty. Taky si můžu jízdenku cvaknout při cestě do Olympie a dále při nástupu v Líšni, ve Slatině bude nehoda a bude z toho sekera 30 minut. Mně ujede přípoj, další jede třeba za dvě hodiny a cvaklou jízdenku na Brno si můžu strčit za klobouk. Zcela zbytečná finanční ztráta.

A kdyby na mě revizor vyjížděl, že jsem si to cvaknul až ve chvíli, kdy jsem ho viděl a chtěl mi dát pokutu, tak se hádám. Protože v danou chvíli mám platný jízdní doklad i na sousední mimobrněnskou zónu a nemá mi co dávat pokutu, že nemám jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Domis: také můžeš vystoupit z a nastoupit do stejného vozu. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P.Haluza: Ano, takže jediná legální možnost pro prodloužení platnosti jízdenky je vystoupit na poslední zastávce v zóně X a počkat na další spoj. biggrin A v některých případech na tom opravdu můžete ušetřit (stihnete třeba i zpáteční cestu).


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
TMB #169: Označit kdykoli během cesty? To ale přímo odporuje SPP a nutnosti označit jízdenku při nástupu. :mrgreen:


Offline
5
13 bře 2012 13:09
děkuji


Offline
7198
27 úno 2010 07:40
Takže odpověď pro tazatelku zní: Je třeba si cvaknout 9. políčko.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak jsem se nechal splést IDOSem, kde zóna 630 někde není(třeba tady: http://jizdnirady.idnes.cz/draha/?p=ODI ... YyMjgzOA-- ). Omlouvám se.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Chat-man: jak píší OP a TMB, jedná se vždy o 8 mimobrněnských zón.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Koukám, že počty zón se podle jednotlivých uživatelů docela liší?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 črc 2024 22:03
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]