Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Když to prohlásil politik, tak přes to nejede vlak. Přece by neprohlašovali nebo neslibovali něco, co nemohou dodržet sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To ovšem říká teď. Uvidíme, jak bude mluvit, až mu Zelení a Žít Brno pohrozí kvůli nádraží rozpadem koalice ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Budoucí primátor v jednom rozhovoru prohlásil, že město podpoří tu variantu, ke které se přikloní stát a EU. Tudíž je naprosto jedno jak referendum dopadne, nebo kolik lidí bude hlasovat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nesledoval jsem to zase tak dopodrobna, ale co jsem zaznamenal v médiích, tak všechny čtyři strany nové koalice referendum podporovaly. Navíc jsem zaznamenal, že referendisti se budou snažit koalici přesvědčit, aby výsledky referenda uznala i v případě, že nepřijde dost voličů. Dokážu si tedy bohužel ve výsledku představit, že účast v referendu bude jen 5% oprávněných voličů, ale většina z nich bude pro nulovou variantu a město, i navzdory neplatnosti referenda, jeho výsledky uzná a bude nulovou variantu prosazovat. Pokud by toto mělo nastat, není pak lepší k referendu přijít a hlasovat proti nulové variantě, než pak litovat?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: ze svého okolí zase já znám lidi, co tehdy nehlasovali, ale jsou za variantu pod Petrovem. Taky hlasovali nohama, bo nejsou tak skalní příznivci, jako jiní.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Všichni do jednoho ne, ale snaha "odsunovačů" o marginalizaci odsunu byla nemalá. Vím, jak na to reagovali lidé kolem mne, tedy zejména rodina, která je v naprosté většině pro odsun a taktéž si snadno spočítala, že bojkot je výrazně výhodnější než hlasování proti. Pamatuji si, že tehdy kolovaly i letáky s takovým návodem, tedy že nehlasováním lze vyjádřit své "ne" nejefektivněji. A já s tím souhlasím.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Křišťálovou kouli a ani podobné prognostické udělátko pochopitelně nemám. Jen debatuji s lidmi a dělám si z toho svůj vlastní názor. neplést se světonázorem, prosím.
Otázka ŽUB je pro brňáky natolik důležitá, že jsou ochotni a schopni se referenda účastnit. A ne jej ignorovat jako ostatní volby, zejména senátní volby. Podotýkám realistického referenda, ne truc referenda od pár křiklounů, které je jen zdržovací a blokující.
A, koho znám, tak hlasoval nohama. Za tím si stojím a tent onázor slýchám z různých navzájem neovlivněných zdrojů. Toť k tomuto vše.
Jinak jsem mírný optimista ohledně toho truc referenda od pár křiklounů, které je jen zdržovací a blokující, viz tento článek a z něj citace:
Citace:
V otázce přesunu brněnského hlavního nádraží má Mrázek (pozn. budoucí náměstek pro dopravu za ANO) také jasno. „Najdeme nezaujaté odborníky, kteří se vyjádří k odsunuté variantě i variantě v centru města. Potom otevřeme veřejnou debatu," popsal. Výsledné rozhodnutí podle něj však bude v souladu se studií proveditelnosti, kterou zpracovává ministerstvo dopravy. „Peníze na přestavbu totiž půjdou také z rozpočtu státu," vysvětlil Mrázek.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Naposledy upravil ReZ dne 22 říj 2014 10:47, celkově upraveno 2

Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
ReZ: Rád bych viděl Vaši křišťálovou kouli, která Vám dává neotřesitelnou jistotu, že všichni do jednoho, kteří nepřišli hlasovat v referendu, byli pro odsun. Touto mantrou se akorát snažíte zakrýt drtivou porážku odsunovačů - 85:15 a zbaběle hledáte záminky pro zneplatnění případného dalšího hlasování. Možná by Vám prospěl pobyt ve Švýcarsku.
Svobodu chcete a odpovědnost za vlastní rozhodování nepřijímáte? Pak za Vás budou rozhodovat ti, kteří svého práva využijí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Přesně takto jsem, a 75% brňáků se mnou, hlasoval při tom prvním referendu. Říká se tomu hlasovat nohama. Takže kdybychom, a měli bychom, započítali tyto hlasy pro variantu "NE nulovou variantu" a protistrana tyto výsledky férově uznala, bylo by po diskuzi. Nic nedělání byl odmítnuto, na stole jsou dvě relativně rovnocené varianty, je hotova Srovnávací studie, teď se provádí Studie proveditelnosti a basta fidli. Stát (a jeho odborníci) o finální podobě rozhodnou. Politikum už by mělo jít konečně stranou.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Ono právě díky te závaznosti referenda od určité účasti je takticky lepší, pokud byste chtěli hlasovat "ne", k referendu raději vůbec nepřijít.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tady věřím budoucímu primátorovi, že je rozumný chlap a, hlavně Zelené, dokáže ukočírovat. V jejich někdy až (s omluvou za ten výraz) ekoteroristickými názory a požadavky.
Přesně platí, co jsem napsal v diskuzi pod tím článkem. Nebudu se zde opakovat.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
No město každopádně dosáhlo toho, o co šlo především - že se referendum nekonalo v den voleb. I když ta účast byla tak nízká, že i na to referendum by to bylo tak tak, takže se nebojím, že by přišlo dost lidí na referendum samotné.

Každopádně by mě zajímalo, co na to nové vedení, co jsem pochopil, tak se koalice shodla, že počkají na studii proveditelnosti, takže asi nebudou zastánci nulové varianty.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Co se dá dělat, půjdu jim dát tři křížky ať nádraží přesunou :)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
](*,) Brno musí vyhlásit referendum o nádraží

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
ČSSD chce na poslední chvíli odkoupit pozemky pro odsun nádraží
http://brno.idnes.cz/pozemky-za-130-milionu-pro-odsunute-nadrazi-fjt-/brno-zpravy.aspx?c=A141007_2105776_brno-zpravy_kol


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
ReZ píše:
Takže Ty bys radši, kdyby bylo referendum, to dopadlo pro aktivisty dobře a zvolila se třetí, nulová varianta, ...
Nevím, proč je mi podsouváno něco takového, když můj názor na věc jsem tu jasně vysvětlil, i když díky jednomu primitivovi byly některé nezávadné příspěvky smazány. Nejsem ani pro jednu variantu, protože ani jedna nesplňuje požadavky potřebné pro budoucí provoz a nebo aby byla finančně realistická.
ReZ píše:
Onderka i Kotzian, i když ani jednoho nemám rád, jasně řekli, že ať rozhodnou kompetentní, zda nádraží Pod Petrovem nebo U řeky. Ani jeden neřekli, jestli by radši tu nebo radši tu polohu. Jinými slovy ať se konečně přestaneme pošťuchovat a bócháme na tom fest.
Nemuseli nic říkat, za ně mluví činy a to, že jediná reálná varianta, kterou mohou odborníci přijmout je ta u řeky, jiná zpracovaná není. Varianta Pod Petrovem není zpracovaná a má ještě víc much k dopracování než ta u řeky. Kdyby se měla tato varianta dopracovávat stejným tempem jak ta u řeky tak ještě za 50 let nebude projekt. Oni ti "odborníci", co o tom doteď rozhodovali, tak vše spíš zku*vili, takže návrhy na odstranění vad varianty u řeky za posledních 30 let, co tu byly, tak smetly do stoupy a nejsou schopni zadat projektantům ani ideu, co vlastně chtějí. Projektují se řešení dle přání politiků místo potřeby pro provoz, jak jsem tu už napsal, postaví-li se něco podle projektů ze současných "politických" zadání, tak ještě 20 let po realizaci bude se ten paskvil muset přestavovat, aby postavené aspoň trochu bylo funkční


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
goldfinger píše:
Nechápu, proč by se VRT měla Brnu vyhnout. Ty vlaky, co po ní jezdí, mají rozchod 1435 mm a jsou napájeny identickou soustavou. Třístoffkou snad na rolu dojíždět nebudou.


třístovkou jet nemusí, ale mohly by v Brně mít normální zastávku a ne úvrať

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
ReZ: Brno se může rozvíjet na jih, až si zcivilizuje ffšechny stávající čtvrti. V docházkové vzdálenosti od centra je Bronx s hodnotnou historickou zástavbou. Totéž v menším měřítku platí o oblasti kolem Anenské a Kopečné,
Špína a bordel NENÍ fyzikální vlastností jakéhokoli nádraží, stejně jako jeho čistota a upravenost. Kdyby město chtělo, tak něco s přednádražním prostorem udělá, ale ono NECHCE a nicnedělání svádí na odsun.
Nechápu, proč by se VRT měla Brnu vyhnout. Ty vlaky, co po ní jezdí, mají rozchod 1435 mm a jsou napájeny identickou soustavou. Třístoffkou snad na rolu dojíždět nebudou.
Chtělo by té méně inhalovat rajského radničního plynu.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Snad už dají pokoj...
Rovnost: Referendum o nádraží? Aktivistům stále chybí přes čtyři sta podpisů.
iDNES: Ani doplněné podpisy nestačí k vypsání referenda o brněnském nádraží.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Takže Ty bys radši, kdyby bylo referendum, to dopadlo pro aktivisty dobře a zvolila se třetí, nulová varianta, která stav s nevyhovujícím současným nádražím zakonzervuje na dalších padesát let? Žádné finance nebudou, natřou se lavičky a kandelábry na zastávkách, rozvoj Brna směrem na jih se zastaví, max. přibude jeden až dva autobazary, dvakrát za pětiletku měšťáci a hasiči vyhodí boveráky z těch brownfieldů, VRT se Brno obloukem vyhne a všichni budeme v té naší zaprděné kotlince mezi kohoutovickým vodojemem a hádeckým vysílačem šťastni.
Onderka i Kotzian, i když ani jednoho nemám rád, jasně řekli, že ať rozhodnou kompetentní, zda nádraží Pod Petrovem nebo U řeky. Ani jeden neřekli, jestli by radši tu nebo radši tu polohu. Jinými slovy ať se konečně přestaneme pošťuchovat a bócháme na tom fest.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Opravdu? Opravdu zvítězil zdravý rozum? Mně to už možná může být jedno, já se asi nového nádraží nedožiji, ale skopové hlavy, co si nevidí ani na špičku nosu, vychvalující jediné správné a reálné řešení dle kokotziánů se toho dožijí a pocítí na vlastní kůži ono vítězství zdravého rozumu s plnými důsledky. Nic jiného si nezaslouží, jen lituji těch, co v tom budou nevinně (rozum budou brát až potom, co zvítězí onen "zdravý rozum")


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ono je důležitější, že zvítězil zdravý rozum a všichni, až na jednu stranu barvy posečené trávy, co mají reálnou šanci v novém zastupitelstvu zasednout, nechávají rozhodnutí o poloze nádraží na státu a odbornících.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Těžko říct, jestli to nakonec uznají. Ale s tímhle komentářem souhlasím. Ono to není jenom na městě co si s nádražím udělá.

ReZ píše:
Zajímavý komentář k potenciálnímu referendu.


Jinak Kotzian se taky předvedl... Myslím, že důležitější budou volby než nějaký referendum.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Tomu teda nevěřím, ale myslím si, že opravdu nebude(že to ani Krajský soud neuzná a nevyvolá).


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Ve včerejších Událostech v regionech dávali tohle. Prý je ještě nějaká malá šance...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 01:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]