Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 53 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Řekl bych, že kombinace b) není vůbec povolena.


Offline
1
23 čer 2013 19:05
Zdravím, potřeboval bych něco vysvětlit :)
Mám měsíční na zóny 100,101, 610,620,730,645. - 6 zón
V poslední době jezdím dost často do Strážnice (Bučovice - Strážnice jsou zóny 645,655,665,675,685,695,935,925 - 8 zón).
Jaká je správná kombinace jízdenek
a) koupit 7 zón + měsíční 1 zóna =8 zón
b) koupit pouze 5 zón + měsíční 6 zón = 11 zón = všezónová na 180 minut

při variantě B) chtěl ale po mě průvodčí doplatit úsek Jestřabice - Nevojice (17km / 31 Kč).

Co je správně?
Díky


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Díky, vždyť je to tam jasně napsané. Nevím, jak jsem to mohl přehlédnout...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
2080 je měsíční, kdežto za 2400 je roční

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi roční předplatní jízdenkou nepřenosnou pro všechny zóny pro osoby nad 70 let za 2080 Kč a Zvláštním ročním kupónem pro osoby nad 70 let pro všechny zóny za 2400 Kč, kromě toho, že ten dražší neplatí v pracovní dny od 3 do 8 h?

viz screen z http://www.idsjmk.cz/cenik/Cenik.pdf


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Ne nepřehlédl, ve spodním menu toto není. Úsekové předplatní jízdenky se dají prodat pouze přes menu "Soubor", kde je pak příslušná volba.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
ČD fakt prodávají úsekové? To je pro mě novinka. Je fakt, že jsem to zkoušel na jízdenka.cz a tam jsem se k tomu nějak nedopracoval. Asi jsem něco přehlédl?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Domis: Jasně, nicméně předprodej na Mendláku máme po cestě, tak jsme byli s kamarádkou tam a překvapilo nás, že to nejde. Jinak naše pošta o dědinu před Nikolčicemi to obvykle jistí. Spíš mi šlo o to, že nechápu, proč to nejde, zvláště když se všude dočteš, jak na předprodeji seženeš všechno.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Stuřík: OK, tak pokud si kupuješ roční, tak to chápu, že upřednostňuješ trvanlivější tisk. Já si kupuju čtvrtletní, ta za ten čtvrtrok vyblednout nestihne (vybledne třeba až rok po používání). Ale klidně bych šel i do té roční od ČD, jen je potřeba ty kupóny schovat někam do šuplíku, aby se k nim nedostalo světlo. Co jsem našel jízdenku na vlak někdy z května, tak ta stále vypadá jako nová. Obdobně starý kupóny k šalinartě jsou už však celkem vybledlý, ale to bude tím, že čtvrt roku jsem je používal (hlavně ten obal na šalinkartu tomu papíru vůbec nesvědčí).

Na Karlose nereaguju, ten mě chce určitě jen naštvat. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
V mým případě se jedná o "psychický blok/dogma", že mám sklon si koupit šalinkartu u DPMB, když nejčastěji využívám MHD po Brně, tak ty peníze za roční šalinkartu svěřím tomu, s kým nejčastěji jezdím :-) Představa, že bych "dotoval" ČD částkou za roční šalinkartu, tak mi naskakuje husí kůže z toho :D

Ale chápu, že v IDS JMK funguje systém přerozdělování tržeb, takže ty peníze nejdou stejně přímo dopravci :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Domis: Problém bude v termopapíru, na který ČD šalinkarty tisknou. Radši si zajdu na pokladnu DP, kde si koupím doklad, který mi vydrží, než řešit s roční šalinkartou nečitelnost... Nicméně v případě úsekovek budou ČD v Brně jediná možnost.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Robert píše:
Je to reálný příklad, dítě dojíždí z Nikolčic do školy do Divák, v Nikolčicích pošta není. Jízdenku by mu tedy rádi koupili rodiče pracující v Brně, a mají smůlu.


Vždyť už ti tu několik lidí potvrdilo, že i Brně se dá koupit jakákoliv úseková průkazka. Sice ne na Novobranské, ale na nádraží ano. (Osobně nechápu, proč tolik lidí chodí právě na Novobranskou, když nádraží mají po cestě). A nebo třeba v Hrušovanech u Brna, Vranovicích či Hustopečích na nádraží, když už chceš něco bližšího k vám. Sám jsem jednou kupoval úsekovou jízdenku Viničné Šumice - Sivice v Mikulově na nádraží. :mrgreen: A bez jediného problému.


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Tuším, že je něco podobného u Boskovic.

Cetkovice.

(i když si myslím, že je to zbytečné - na vesnickou poštu nemám čas zajít, ale jet 30km do Brna, to můžu?).

Je to reálný příklad, dítě dojíždí z Nikolčic do školy do Divák, v Nikolčicích pošta není. Jízdenku by mu tedy rádi koupili rodiče pracující v Brně, a mají smůlu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pardon, myslel jsem samozřejmě POP, v návaznosti na Mauriciovu stížnost o prodeji jízdenek IDS JMK průvodčími, ne UNIPOK. Moje chyba.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Proboha, jaké jízdenky IDS JMK neprodává UNIPOK? Pokud se nepletu, lze již celkem dlouhou dobu koupit v pokladně na nádraží kompletní sortiment jízdenek IDS JMK.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Právě, v dnešní době by to technicky neměl být problém. Tak jako by neměl být problém, aby UNIPOK vydával jízdenky IDS JMK. Jen by musela být vůle a ta tady chybí. Myslím, že by měl Kordis na ČD více zatlačit.
Mauricio píše:
Ačkoliv teď nevím, zda je vůbec nějaká stanice či zastávka v IDS, která nemá osobní pokladnu?

Těch je! A přibývají. Třeba z mého okolí Rohatec zastávka, Lužice, Hrušky zastávka atd. A třeba takový Rohatec Kolonie dokonce nemá ani označovač a co vím, není to jediná taková zastávka. Tuším, že je něco podobného u Boskovic.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Říká se tomu přidaná hodnota.
Říká se tomu "vnucování spřátelného smluvního sortimentu zákazníkům".

Ale dobře. V době počítačů asi není problém, aby se všechny průkazky vydávaly všude (i když si myslím, že je to zbytečné - na vesnickou poštu nemám čas zajít, ale jet 30km do Brna, to můžu?). Já bych ale místo toho mnohem více ocenil, kdyby se ve vlaku prodával určitý sortiment jízdenek IDS JMK od průvodčích. Ačkoliv teď nevím, zda je vůbec nějaká stanice či zastávka v IDS, která nemá osobní pokladnu?


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Chat: Díky za upozornění, mělo tam být "předními dveřmi." :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Robert píše:
B je správně. Nástup všemi dveřmi se týká jen autobusů, pokud se nemýlím.

Jestli jsem pochopil souvislosti správně, odpověděl jsi špatně. Drážní vozidla mimo Brno otevírají všechny dveře, bus pro nástup pouze první.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Akorát, že na UNIPOK jdou koupit předplatní nepřenosné úsekové a dvouúsekové jízdenky...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: Pivo možná v drogerii nekoupím, ale zato tam koupím různé RedBully, deštníky a podobné záležitosti, které také s původním sortimentem drogerie nemají nic společného. Říká se tomu přidaná hodnota. A koneckonců, úplně stejně bychom se mohli zeptat, proč by pošta vůbec měla prodávat jízdenky?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
A proč mi tedy prodá šalinkartu z Hustopeč do Břeclavi?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ve vlaku úseky nejsou.
Nevidím jediný důvod, proč by měl prodejce prodávat to, na co u něho zákazník nemá nárok. Když jdu do drogerie, taky tam nekoupím pivo.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A úplně stejně se zeptám, proč nejdou úsekové a dvouúsekové předplatní koupit na nádraží. Já vím, že Mauricio mi drze odpoví, že ve vlaku úseky nejsou, ale to není důvod. Spousta pošt má hodně slabou otvírací dobu jen v pracovní dny. Nádraží, oproti tomu, mají otevřeno i o víkendu, takže si pracující člověk nemusí brát volno z práce na nákup jízdenky. Ale proč dělat něco pro lidi, že ano.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
No a? To musí být problém, když su v Brně, si koupit měsíční lupeň na úsek Nikolčice-Šitbořice, když to nestíhám k sobě na poštu?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 00:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]