Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Osobně bych se klonil k analogii tohoto ustanovení v tarifu.

(VII, 1. b): Jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné v cenách dle původního tarifu lze použít nejpozději 7. den po skončení platnosti původního tarifu. Tyto jízdenky musí být označeny nejpozději do půlnoci 7. dne a platí až do konce své časové platnosti.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Když se tak dívám na tu jízdenku, tak je uvedeno, že ji lze použít pouze 21. a 22. 6. A platí 24 hodin po označení. Takže mi z toho vyplývá, že 23. již použít nelze i když ještě neuplynula doba 24 hodin od označení. Nejprve je uvedena doba použitelnosti a teprve doba platnosti.
Když si vzpomenu na svoje letní brigádnické pošťákování a na rekomandu byl na prvním místě uvedena konkrétní osoba a teprve poté firma a adresa, dopis jsme mohli dát jen konkrétní osobě a ne komukoliv ve firmě. I když to byla zjevně zásilka do té firmy.
Co na to můj fanoušek Antirez? Zase šířím bludy?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Takže když budu ve vozidle potichu, tak můžu kouřit?
Vždycky jsem se domníval, že jednotlivé položky SPP a Tarifu musí být ve všech okamžicích splněny všechny tj. spojka A nikoliv NEBO.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ten problém nejpozději dnešní půlnocí zmizí...
Jen by mě zajímalo, kolik lidí tu jízdenku použilo na běžnou jízdu. A kolik lidí se bude držet toho sloganu "Dnes s pamětní jízdenkou a zítra Poseidonem". Tím myslím nové klienty.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
ds: Pravda, možnosti použití na konkrétní etapu jsem detailněji nezkoumal. V první etapě asi mimo noční linky DP žádný takový případ nastat nemůže.

Tin: A kde je řečeno, že tomu tak být nemůže? Jinými slovy, proč tam není napsána jednoznačná formulace, že jízdenka platí "pouze v den označení"? Údajem o 24 hodinách si pěkně zavařili.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
P.Haluza: musel by si ho koupit už v Brně, bo linka 109 není z první etapy IDS a pamětní jizdenka na ní neplatila :-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
jízdenka může být "použita" -- kde je řečeno, že použití je pouze označení??!

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mít dobrého právníka a neuhádali by to. Není to jednoznačné, tudíž pravda je na straně cestujícího. Jízdenka musí být označena během víkendu a platí 24 hodin. Tečka.

K zamyšlení: Když by ta jízdenka byla použita na cestu posledním spojem do Hodonína, který má příjezd až po půlnoci, tak by si cestující v Čejči musel koupit lístek?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tady zřejmě není myšleno použití jako označení, ale použití jako jízdního dokladu při cestě. Tzn. Musí platit obě podmínky dohromady. Dnes už ta 1. neplatí.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Vzhledem k tomu, že jízdenku lze použít i v linkách, které jsou v provozu jen v pracovní dny, pak by bylo logické, aby platila i v pondělí (za předpokladu, že byla označena v neděli). Ale může to být omyl, autor si nemusel uvědomit, že některé linky o víkendu nejezdí.

Pokud by měla platit čistě jen o víkendu, pak bych tam napsal: "Platí 24 hodin od označení, nejdéle však do neděle 22.6. do 24 hodin."


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dovolím si nesouhlasit. Pokud byla jízdenka označena (= použita) 22. 6. a platí 24 hodin, pak ji lze použít i 23. 6. Samozřejmě že 23. 6. už ji nelze použít (= označit), ale dobíhá její platnost z předešlého dne.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
freekey píše:
Na pamětní jízdence je uvedeno:

Jízdenku lze použít pouze 21. a 22. 6. 2014.

Jízdenka platí pouze od označení po dobu 24 hodin.

Bez označení je neplatná.


Je možní na tuto jízdenku cestovat 23. 6. 2014 v 9:00 až 12:00 pokud tato jízdenka byla označena 22. 6. 2014 16:00? Domnívám se že ano, protože při přepravní kontrole se kontroluje platnost a ta je tak stěžejním parametrem. Použitelnost se neřeší.

Domnívám se, že nelze použít 23. 6. 2014, neboť není splněna 1 z podmínek použití.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Od 1.7. se platnost tarifu IDSJMK rozšiřuje až do zastávky Rovné-Divišov na lince S31.


Offline
26
29 čer 2008 20:40
Na pamětní jízdence je uvedeno:

Jízdenku lze použít pouze 21. a 22. 6. 2014.

Jízdenka platí pouze od označení po dobu 24 hodin.

Bez označení je neplatná.


Je možní na tuto jízdenku cestovat 23. 6. 2014 v 9:00 až 12:00 pokud tato jízdenka byla označena 22. 6. 2014 16:00? Domnívám se že ano, protože při přepravní kontrole se kontroluje platnost a ta je tak stěžejním parametrem. Použitelnost se neřeší.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Pojízdná vstupenka (loď + ZOO atp.) je kupovaná na konkrétní datum, nebo ji jde koupit dopředu a využít kdykoliv?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Může být po trase stanovena jedna vyrovnávací zastávka. Nicméně házet v tomto vinu na cestující mi přijde trochu mimo.


Offline
888
21 led 2006 12:26
A když by náhodou nikdo nenastupoval, tak by tam bus stál 5 minut do času?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie píše:
Já považuju za slušnost pro zrychlení odbavení si ten lístek koupit předem, pokud to jenom jde... :-)

(pokračování z výluk, aktualit)
A není to chyba v tvorbě jízdních řádů, že nepočítá s odbavením cestujícího? Přece není moje chyba, že si koupím jízdenku u řidiče. Mám šalinkartu na 100+101, proto když občas jedu mimo, koupím si tu doplatkovou u řidiče, pokud zrovna nemám po ruce univerzálku.

Stalo se mi na a-201/202, že po mě řidič chtěl zaplatit navíc jízdenku za batoh, který splňuje rozměry IDS. Ale přede mnou nastupovalo 5 lidí s velkými batohy, tak proč by to nenamarkoval i mně. Naneštěstí pro něj (řidiče) jsem měl mimo sumu na jízdenku jen tisícovku, tak začal s tím, jestli mi nevadí, že zdržuji autobus. Chvíli to ještě zkoušel, pak ji odmarkoval zpět -> dopředu si jízdenku na batoh, který má právo vozit se zadarmo, kupovat nebudu.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Bližší, oficiální, info o Poseidonovi.
BTW: na stránce Aktualit je ve čtvrté zelené odrážce špatný odkaz. Je tam "http://idsjmk.cz/www.idsjmk.cz/poseidon" a správně je jen "http://idsjmk.cz/poseidon"

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Já bych to s tou univerzálkou tak nehrotil. To rušení je pouze hypotetické do budoucna, podle toho, jak se aplikace osvědčí. Dřív než za 5 let bych s ničím takovým nepočítal.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak zrušení univerzálky by mě taky nakrklo. Ne každý má chytrý telefon.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Uvidíme po vyhodnocení ostrého provozu. Zatím jsou "v ohrožení" jízdenky u řidiče DPmB za 35/25, univerzálka dál zůstává. Záleží na využívanosti nové aplikace.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Jezour píše:
Od příštího pátku ostrý provoz dříve zmiňované aplikace IDSJMK - POSEIDON. Zatím pouze pro Android, ale v nabídce všechny druhy jízdenek v cenách univerzální jízdenky (předpoklad nahrazení univerzálky právě tímto produktem), ...

Hm, mám to chápat tak že univerzálka (jako ideální a cenově výhodný doplněk šalinkarty 100a101, pokud občas jezdím kousek dál za Brno - nejčastěji 1 zóna navíc) časem zanikne? Docela ji využívám a projezdím jich několik ročně nejčastěji na výlety. A jestli tomu dobře rozumím, tak ta aplikace co ji má nahradit vyžaduje mobilní datové připojení, které nemám (fakt ty zlodějské ceny operátorům platit nebudu, abych se párkrát do měsíce připojil on-line). Nebo bude tato aplikace vázaná na konkrétní platformu pouze rozšířením možností (pak to beru) a zůstane možnost nákupu také papírové univerzálky?


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Od příštího pátku ostrý provoz dříve zmiňované aplikace IDSJMK - POSEIDON. Zatím pouze pro Android, ale v nabídce všechny druhy jízdenek v cenách univerzální jízdenky (předpoklad nahrazení univerzálky právě tímto produktem), navíc možnost multilístku až pro deset cestujících současně. Nutno stáhnout aplikaci (cca od středy 23.), pak je možno se zaregistrovat, nabít peněženku a může se používat. K dispozici buďto jako klasická "otevřená" jízdenka na požadovaný počet zón nebo novinka - jako jízdenka na dané spojení v IDSJMK (= vyhledat spojení a zakoupit na něj jízdenku).
Ad kontrola této jízdenky - žádné čtečky QR pro řidiče autobusů DP ani jiných dopravců nebudou. Bude-li řidič chtít, sám si do svého mobilu nainstaluje revizorskou aplikaci a přes svůj foťák vyfotí QR a tím zkontroluje platnost dokladu. Toto však bohužel nebude povinné a kdo chtít nebude, tak bude kontrolovat pouze texty na jízdence. Největší potíže budou mít šoféři při kombinaci šalinkarty a jednorázové jízdenky, která už ztratila svoji "samostatnou" časovou platnost, ale v kombinaci se šalinkartou ještě platí dál, tu budou muset hledat v "archivu" jíž neplatných jízdenek. Navíc platí zásada, že řidič by neměl zákazníkovi odebírat mobil ani tehdy, když mu to zákazník sám nabídne, neboť se vystavuje riziku poškození mobilu a následného hrazení zůstatkové ceny mobilu.
No nevím, ale můj tip: od příštího pátku v IDS výrazně poklesnou tržby z jízdného, nebo se pletu?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kombinace B) by byla povolena, pokud by sis koupil/označil 5 zónovou jízdenku už v zóně 100, takže pokud jedeš z Bučovic, lze využít pro kombinaci pouze zónu 645 ze šalinkarty :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 00:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]