Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 43 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
K studentskému jízdnému:
Našel jsem v novém tarifu ono ustanovení:
Žáci základních a středních škol, studenti vysokých škol ve věku od 15 do 26 let (tj. do dne, který předchází dni 26. narozenin), kteří plní povinnou školní docházku nebo se soustavně připravují na budoucí povolání ve střední, vyšší odborné, vysoké nebo speciální škole v denní nebo prezenční formě studia v ČR nebo cizině, pokud je toto studium v cizině postaveno Rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na roveň studiu na středních a vysokých školách v ČR, se přepravují za jízdné označené v čl. 2 a 3 přílohy 1 „Studenti“. Předplatní žákovské jízdné se poskytuje po dobu studia, v případě jízdního dokladu v tištěné podobě navíc za podmínky platnosti průkazky IDS JMK. Kupón předplatní jízdenky nepřenosné v tištěné podobě je možno zakoupit pouze při předložení platné průkazky IDS JMK pro studenty.
Skutečně z tho vyplývá, že předplatní žákovské a studentské jízdné nijak nebude vázáno na místo bydliště a místo školy, čímž odpadne potvrzování těchto údajů přes Žákovský průkaz.

Mouka: Veškeré doplácení do plného jízdného je u objednávané dopravy věcí objednatele, stát nedoplácí v případě IDS JMK nic. Takže to zaplatí kraj, případně z části město. Stát doplácí pouze komerčním dopravcům. Aspoň tak to chápu já.

U univerzálních žákovských jízdenek se ale podmínky nemění, u těch je ale stále povinnost mít žákovských průkaz. A cestovat pouze z místa bydliště do místa školy.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Nene zolexi, žákovský průkaz museli mít jen mimobrněnští, Brňákům stačill průkaz studenta (to je rozdíl) nebo potvrzení o studiu. Já jako mimobrněnskej musím mít žákovský průkaz a u DPMB ještě navíc nějaké potvrzení o studiu (ať už na papíře nebo průkaz studenta). To první mi tedy odpadne.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
... V mimobrněnské oblasti ...
Neviem ako to chcú riešiť, zdá sa že sa to DPMB týkať nebude?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Citace:
Výrazně zjednodušení administrativy pro studenty 15 až 26 let
V mimobrněnské oblasti se odbourává povinnost studentů si pro vyřízení předplatní jízdenky vyřizovat navíc žákovský průkaz. Nově mají možnost si předplatní jízdenku vyřídit bez ohledu na to, odkud a kam cestují, nemusejí dokládat místo bydliště a místo školy. Obdobným způsobem byly při poslední změně tarifu úspěšně vyřešeny problémy s předplatními jízdenkami pro děti do 15 let. Od tohoto opatření si slibujeme razantní snížení konfliktů se studenty při vyřizování jízdních dokladů, výrazné omezení front na počátku školního roku a eliminace podvodů při prokazování nároku na slevu.


Dostane ale DPMB dorovnání do plného jízdného od státu? Stát doplácí pouze na cestování z bydliště do školy, ne?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
TMB píše:
Ví někdo, zda bude e-shop pro zakoupení ročních jízdenek fungovat už v prosinci - kvůli možnosti registrace? Protože pokud to bude až od 1.1.2017, tak ať si to strčí někam i se slevou. Letošní ročni šalinkarta mi končí dnes a byl jsem ochoten si pořidit jednou měsíční. Dvakrát po sobě nebo dokonce čtvrtletní jízdenku už opravdu ne.
Takže těch 4750,- Kč zřejmě dnes tradičně zaplatím v pokladně na nádraží ČD (kvůli opruzu s vyplňováním formulůářů v DPMB.

www.brno.cz píše:
Žádost o poskytnutí dotace lze podat nejdříve v lednu 2017.
Důvodem je skutečnost, že elektronické odbavování cestujících se předpokládá v lednu 2017. Před tímto datem tedy nebude zákazníkům umožněno zakoupit roční předplatní jízdenku v elektronické formě, tj. jízdenku, na jejíž nákup je určena dotace. V případě, že zákazník má aktuálně zakoupenou roční předplatní jízdenku, jejíž platnost končí v prosinci 2016, doporučujeme zakoupit měsíční nebo čtvrtletní předplatní jízdenku a následně zakoupit roční předplatní jízdenku v elektronické formě.

http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistr ... denku-mhd/


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Novinky v tarifu IDS JMK:
http://www.dpmb.cz/?seo=novinky&id=2179


Offline
1591
18 led 2009 10:06
prototyp401 píše:
Už jsem si to kupoval u různých lidí u ČD na hlavním, kdy všichni byly v pohodě, ale včera to teda zrovna náhodou byla blondýna - jestli mladá to je subjektivní, pro mě nebyla mladá, ale obecně asi ano.
Stížnosti na ČD píšu také často - nikdy nezabrali. Několikrát mě dokonce odškodnily nad rámec povinností, ale při další cestě se problém stejně opakoval. Je ale pravda, že poslední dobou mé problémy většinou způsobuje SŽDC naprosto diletantským přístupem síťového dispečera/ů. SŽDC je ale mnohem horší než ČD, neboť oni nemají potřebu se chovat alespoň trochu prozákaznicky.


Pokud si chceš stěžovat na ČD a chceš, aby se něco změnilo, musíš přes Kordis... :wink: Mluvím ze zkušenosti :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Ne, bylo to někdy odpoledne. Ale v září to bylo.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
xxx: Nebylo to náhodou v pátek 16. září 2016?

Strojvůdce neunesl tíhu své viny: Projel na červenou a skočil pod vlak


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Jo jo, kvůli SŽDC jsem jednou zůstal hodinu trčet v Židenicích na mostě. Že já k tomu hlavasu nejel autem.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Už jsem si to kupoval u různých lidí u ČD na hlavním, kdy všichni byly v pohodě, ale včera to teda zrovna náhodou byla blondýna - jestli mladá to je subjektivní, pro mě nebyla mladá, ale obecně asi ano.
Stížnosti na ČD píšu také často - nikdy nezabrali. Několikrát mě dokonce odškodnily nad rámec povinností, ale při další cestě se problém stejně opakoval. Je ale pravda, že poslední dobou mé problémy většinou způsobuje SŽDC naprosto diletantským přístupem síťového dispečera/ů. SŽDC je ale mnohem horší než ČD, neboť oni nemají potřebu se chovat alespoň trochu prozákaznicky.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Tak to buď byla ta mladá blondýna, co je velice profesionální, a nebo zabrala stížnost (o více než sedmi stech slovech).


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Souhlas s TMB - taky jedině u ČD, zrovna včera jsem si kupoval na hlavasu a slušně se mě zeptala i sama od sebe, jak budu platit. Vždy všechno ok, žádné pohledy jako u DPMB stylem, že si kupuju studentskou jen proto, že bych je chtěl určitě okrást.


Offline
808
25 led 2006 09:46
Léta chodím na hlavní nádraží a je to bez problému. Asi jednou jsem byl v Králově Poli, to jsem ale platil hotově.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Tak to hodně štěstí, protože ty pokladní fakt stojí za to. Obzvlášť, pokud se rozhodneš platit kartou. Tím se z jejich pohledu dopouštíš málem zločinu proti lidskosti.


Offline
808
25 led 2006 09:46
Ví někdo, zda bude e-shop pro zakoupení ročních jízdenek fungovat už v prosinci - kvůli možnosti registrace? Protože pokud to bude až od 1.1.2017, tak ať si to strčí někam i se slevou. Letošní ročni šalinkarta mi končí dnes a byl jsem ochoten si pořidit jednou měsíční. Dvakrát po sobě nebo dokonce čtvrtletní jízdenku už opravdu ne.
Takže těch 4750,- Kč zřejmě dnes tradičně zaplatím v pokladně na nádraží ČD (kvůli opruzu s vyplňováním formulůářů v DPMB.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Opraveno. :applause:


Offline
439
16 led 2015 11:18
Evidentně to pletou s tou dražší brněnskou sazbou. :D


Offline
Uživatelský avatar

2067
03 zář 2009 13:18
Asi chcou vybrat více peněz na hromadnou akci, kde bude hodně lidí. A bude lidem jedno jestli zaplatí 20 nebo 25 korun, hlavně že pojedou.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
http://www.idsjmk.cz/#lock5262

Jízdenky: Pro cestu z Brna do Židlochovic budete potřebovat jízdenku na 4 zóny za 34 Kč (základní) nebo 17 Kč (zlevněná např. pro dítě do 15 let). Cestující s předplatní jízdenkou na brněnské zóny 100+101 si dokoupí jízdenku pro 2 zóny za 25 Kč (základní) nebo 12 Kč (zlevněná).

Za 25/12? Ne náhodou za 20/10?


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Zdravím, mám dotaz ohledně jízdenek, a sberatelstvi, no napíšu to sem snad to nebude moc mimo. Jaký je (by byl) zájem o jízdenky 1. série případně 2. série designu, dnes nominálně platných, ve formě nepoužitelných plat tj. po pěti spojený. Mají nějakou sberatelskou hodnotu taková plata (již dnes a nebo v budoucnu?)

Díky za echo, momentálně se jen ptám... nenabízím.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jo, máte recht. Opomněl jsem jednu letní inkognito návštěvu dotyčného, kterému jsem ty lístky v novém vzoru právě až při oné návštěvě předával. Po dotazu na něj mi potvrdil níže napsané tj. novej vzor u lístku za 27 Kč byl k sehnání +/- od půlky srpna nikoliv od března. Každopádně nic dalšího v novém vzoru mi zatím pod ruce nepřišlo.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tohle jsem viděl poprvé někdy začátkem prázdnin... I sám DP to na facebooku prezenzoval někdy v polovině sprna. Tím ale není vyloučeno, že to nešlo do oběhu už dříve - nicméně oficiálně se o tom mluví asi takto...

Mimo to by mě zajímalo, jestli existují jízdenky za 17, 21 a 45 Kč v jiném než 1.vydání - zatím jsem na ně nikde nenerazil, ale minimálně ty za 17 Kč byly prokazatelně natištěné (přičemž je neměli ani o měsíc později na Novobranské u okýnek)...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jen říkám, že tento tímto designem mi "utřel p*del" sám pán Absolut, kterej byl pozvanej jako host na promítání BMHD někdy koncem března, pro kterého jsem měl tento vzor jízdenky nachystán z oběhu, použitý v mírně neslušném stavu. Načež když došel oznámil mi, že si ji koupil vklidu a v pohodě novou u stánku na Komenského náměstí. Mimo jiné tento design jsem od té doby do dnešního dne na lístku jiné hodnoty než je 27 Kč neviděl.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
V březnu se začalo na jízdenkách objevovat IČO a DIČo, včetně jízdenky za 27,-. Neříkej, že se v jeden moment uvedly do oběhu dvě modifikace zaráz...?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 13:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]